16 Eylül 2015

Treasure Hunt

Treasure Hunt diğer adıyla Hazine Avı ekibimiz tarafından size verilen bir dizi ipuçlarını kullanarak gizli eşyalar, konumlar yada mekanları bulmaya çalıştığınız , 4 ile 6 kişilik takımlardan oluşan , aynı anda birden fazla ekibin yarışabildiği gerçek anlamda bir mücadele ve takım oyunudur. Hazine avı oyunları kapalı veya açık hava etkinliği şeklinde organize edilebilir. Hazine ; açık havada bir park içinde yada şehrin herhangi bir yerinde yer olabilir.

Keşif ,heyecan ,mutluluk evrenseldir. Bir gizemi çözmek ve bilinmeyeni bulmak insanoğlu için temel bir dürtüdür. Hazine avı etkinliğimiz , gizemi çözmek için içinizde var olan bu dürtüyü tatmin ediyor. Hazine Avı Türkiye olarak biz her biri özenle seçilmiş gizemli bulmacalarımızı çözmek için gelen ,oyuncu ve ekiplere meydan okuyoruz.Biz bulmaca üretmeyi seviyoruz. Siz de gizem, heyecan ve eğlenmeyi seviyorsanız doğru yerdesiniz.

En iyi takımlar bu etkinlikte popüler kültür, yerel coğrafya, tarih ve sanat konusundaki bilgilerini her biri mini gizemler içeren, bulmacaları çözme , harita okuma evrelerinde kullanırlar. En hızlı ve doğru şekilde bulmacaları çözen ve verilen görevleri yerine getiren takım oyunu kazanır.

Treasure Hunt Faydaları

Hazine avı her oyuncunun bilgi ve kişiliğini ortaya çıkarır aynı zamanda da entelektüel ve aerobik egzersiz sunar. Oyunun buz kırıcı, ve dostluklar oluşturucu rolü de vardır. Hazine Avı' nın sunduğu mükemmel faydalar şunlardır:

 • Bir yeri tarih, coğrafya ve kaynakları ile katılımcılara tanıtmak.
 • Sosyal toplantı ve etkinlikleri canlandırmak
 • Görmeyi ve çevresini keşfetmeyi seven yeni bireylerin birbirleriyle kaynaştırmak,
 • Kurumsal bir eğitimde takım kurma becerilerini vurgulanması,
 • Bir konferans, kongre veya bayi toplantısı içinde eğlenceli bir mola vermek,
 • Yeni iş,okul arkadaşları veya komşularla tanışmak içi buz kırıcı özellik.

Bizim Oyunumuz

Her oyun 4 ile 6 oyuncunun oluşturduğu bir ekip tarafından çözülmesi gereken ipuçları, ya da bulmacalardan oluşur. Oyun tipik olarak 1,5 + 1,5 = 3 saatten oluşur. Ancak istenirse oyunu tüm günde organize edebiliyoruz. Her ipucu benzersiz ve gizli bir yerde,keşfetmek için duyacağınız heyecan ve hırs sizi hazinenin olduğu noktaya götürür. Amaç mümkün olduğunca çok sayıda ipucu ve bulmaca çözerek ,verilen sürede bitiş noktasına ulaşabilmek.

 Hazine Avı Getirilecekler Listesi

Kesinlikle getirilmeli:

 1. Rahat bir ayakkabı
 2. Kablosuz bir akıllı telefon yada tablet
 3. Önemli detaylar için işaretleme kalemleri
 4. Sizi diğer takımlardan ayıracak bir kıyafet (tüm takım için aynı renk t-shirt, kol bandı ya da şapka vs..) ve muhtemelen bunları taşımak için bir sırt çantası
 5. Eğlenmek için istek ve macera ruhu

Faydalı ancak isteğe bağlı ürünler:

 1. Bir sırt çantası içinde atıştırmalıklar,
 2. İpuçları ve harita için bir aç-kapa torba veya diğer su geçirmez ekipman ( hava yağışlı ise),

Kurallar

Hazine avı kuralları bu etkinliği , herkes için adil ve eğlenceli yapmak için tasarlanmıştır . Haksızlık yapan herkes etkinliğe katılan diğer takımlar ve oyuncularının etkinlikten sağladığı faydayı azaltacaktır. Bu  nedenle kurallar ihlal herhangi bir takım tespit edildiği anda diskalifiye edilecektir.

Hazine Avı yürüyerek gerçekleştirilir. Araba, taksi, otobüs, bisiklet, ya da başka bir tekerlekli taşıma kullanamazsınız.

KIT It Together tutun!

 Takımın bir arada kalmalıdır ve bölünemez. Tüm ekip üyeleri aynı anda,ipucu yerinde olmalı ve birbirlerini görmelidir. 

Takımınızdan herhangi biri, sizden uzak ileri bir köşede ya da bir noktada olamaz ya da önde koşamaz. İstemeden bir takım üyesi gruptan kopmadığı yada kaybolmadığı sürece iletişim için cep telefonu kullanamazsınız.Aksi taktirde bu, Siz bulmacayı çözerken takım harici başka birinin size yardım ettiği anlamına gelir.

İşaretleriniz ...

Tahminle veya ipucu noktasını ziyaret etmeden cevap kağıdını dolduramazsınız. İsterseniz ipuçlarını ve bulmacaları çözmek için akıllı telefonlar veya internet bağlantılı cihazlar kullanabilirsiniz.Ancak ipucu konumunu ziyaret etmeden bulmacayı çözmüş sayılmaz ve bir sonraki ipucu kağıdını da alamazsınız.

İpucu konumları ve cevaplara müdahale edemez, sabotaj yapamazsınız. 

Bir ipucunu çözdüğünüzde ,bir sonraki ipucunu vermeden önce tüm ekip üyeleri bir arada ilgili konumda olmalıdır. Sağlık yada mazeret nedeniyle oyunu bırakmış üyeler hariçtir.