16 Eylül 2015

Scavenger Hunt

 

Scavenger Hunt yada diğer adıyla Nesne Avı bireyler yada takımların hazırlanan bir listeye göre ,verilen süre içinde belirli nesneleri toplaması, fotoğraf ve video görevleri yerine getirmesi olarak tanımlanabilir. Bu oyunda önemli olan her görev ve nesneye verilen puanları toplarken görevleri en kısa sürede yerine getirmek.En çok puanı toplayan ve en kısa sürede bitiren kazanır.

Nesne avı yeni yerler keşfetmek ve yeni arkadaşlar edinmek içinde muhteşem bir yoldur.

Nesne avı etkinliklerinde birden çok tema vardır. Alışveriş merkezinde, üniversite kampüsünde , şehir merkezinde, hatta çevre için bir geri dönüşüm kampanyası için bile çok eğlenceli olabilir! Dilerseniz sizin içinde genel bir tema seçebilir yada özel bir etkinlik oluşturabiliriz.

Nesne Avı Kuralları :

Aynı Hazine Avı gibi bu etkinlikte de tekerlekli ulaşım araçları ( araba,bisiklet,otobüs,metro vb.) kullanmak yasaktır.

Her takıma ait bir dijital kamera yada akıllı telefon verilen eğlenceli görevleri en iyi şekilde yerine getirmek için şarttır

Listedeki tüm görevler tüm takım üyelerinin katılımıyla eksiksiz ve verilen zaman içinde gerçekleştirilmelidir.

Takım üyeleri dağınık hareket edemezler ve görevleri ayrı ayrı yapamazlar. Görev esnasında tüm takım üyeleri aynı yerde bulunmalıdırlar.

Her Nesne Avı 'nın bir kazanan takım vardır. Kazanan takım listesindeki nesnelerin tümünü zamanında getirebilir; ya da listedeki nesnelerin bir kısmını ama en fazla puanlı olanlarını verilen süre içinde yerine tamamlayabilir.Burada önemli olan verilen sürenin sonunda en fazla görevi yerine getirmek ve en çok puanı almaktır.