22 Ekim 2015

Nasıl Oynanır ?

 

  Buluşma, Takım Kurma ve Kurallar

Daha önce belirlenen buluşma noktasında toplanılır. Oyun öncesi tüm grup takımlar halinde bölünerek her takım için bir takım kaptanı seçilir. Takımlara oyunla ilgili kurallar ve oyun hakkında genel bilgi aktarılır. Tüm takımlara hazırlanmış oyun paketi verilir. Tüm takımlar hazır olduğunda Start verilir ve takımlar oyuna başlar!

 

Oyun, Rekabet, Problem çözme

Takımlar yazılmış hikaye çerçevesinde kendilerine verilen ipuçlarını kullanılarak yeni ve gizli yerler keşfederken, diğer takımlara karşı zamana karşı bir yarış yapacaklar.  

Hazine avı takımları oyun sırasında gizemli olduğu kadar, eğlenceli ve komik görevleri yerine getirmek zorundadır. Tüm görevleri en hızlı ve eksiksiz yapan takım, en çok puanı toplayan takım olduğu gibi kuşkusuz en çok eğlenen takımda olacaktır.

 

 Finish, Puanlama ve Ödül Töreni

Tüm görevleri yerine getirerek, gizli kodu çözen ve varış noktasına ilk gelen takım ekstra puan kazanır. Oyun kuralları kapsamında geç kalan her takımdan geciktikleri her dakika için puan düşülür. Tüm takımların varış noktasında gelmesiyle oyun son bulur. En iyi süre ve en çok puan toplayan takım oyunu kazanır. Kazanan takıma, oyun sonu ödülü törenle verilir.